Čiernenie vytvorí dekoratívnu vrstvu a zvýši odolnosť

Čiernením zlepšujeme vzhľad oceľových výrobkov a mierne zvyšujeme odolnosť voči korózii.
Pošlite dopyt
Domov > Čiernenie

Čiernenie

Čiernenie ocele je proces povrchovej úpravy materiálu známy tiež ako alkalické čiernenie ocele za tepla alebo brunírovanie. Je to bežný spôsob farbenia výrobkov z ocele. Pri tomto procese dochádza ku chemickej reakcii, pri ktorej sa vytvára na povrchu čierneneho materiálu oxidická vrstva. Tento čierny povlak má hlavne dekoratívny charakter, ale v malej miere slúži aj na zvýšenie koróznej odolnosti upravených súčiastok v kombinácii s konzervačnými olejmi. Oxidická vrstva dosahuje minimálnu hrúbku, preto po čiernení nedochádza k zmenám rozmerov súčiastok. Čiernené povrchy je možné kombinovať s lesklo opracovanými povrchmi.

Maximálny rozmer čiernených dielcov

Čiernením môžu byť ošetrené dielce maximálnych rozmerov 800x200x200 mm. Černenie ocele sa používa pri výrobe zbraní, ďalekohľadov, prístrojov na meranie a podobne.

Potrebujete povrch dielcov upraviť čiernením?
Odošlite nám vaše požiadavky a špecifikáciu, a my vás následne budeme kontaktovať s ponukou vhodného riešenia a cenovej ponuky.

Mám záujem o povrchovú úpravu čiernením

ELBA, a.s., spracúva vaše osobné informácie iba za účelom uvedeným v tomto formulári (kontakt, príprava ponuky). Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmmi a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám. Údaje poskytnuté v tomto formulári sú chránené počas prenosu šifrovaným spojením.

GDPR požiadavky prosím smerujte na email:
gdpr@elba.sk