Galvanické zinkovanie zvýši elektrickú vodivosť

Pomocou technológie galvanického zinkovania zlepšíme vlastnosti ocele, zliatiny, mosadze a medi.
Pošlite dopyt
Domov > Galvanické zinkovanie

Galvanické zinkovanie

Galvanické zinkovanie je elektrolytické nanášanie tenkej vrstvy zinku na vodivý materiál ako je oceľ, zliatina, mosadz, meď. Tým sa zvýši odolnosť povrchu materiálu voči korózii, tvrdosť, elektrická vodivosť a podobne. Galvanicky pozinkovaný povrch je mäkký a húževnatý, používa sa ako dekoratívny povlak s dobrou koróznou odolnosťou alebo ako základ pre organické nátery. Chromátovaním sa povrchu dodáva strieborný alebo zlatý odlesk, pričom sa zlepšuje aj odolnosť vrstvy.

Dlhá životnosť povrchovej úpravy

Odolnosť voči korózii

Odolnosť voči magnetickým vplyvom

Ekologícká technológia

Proces galvanického zinkovania

Galvanizovanie je proces, pri ktorom sa pokovovaný predmet ponorí do elektrolytu, pričom zároveň slúži ako elektróda. Druhá elektróda je zo zinku, ktorým sa pokovuje. Keď prechádza elektrický prúd cez elektrolyt a elektródy, zinok sa začne prenášať na pokovovaný predmet a ten sa pokryje tenkou zinkovou vrstvou.

Potrebujete povrch dielcov upraviť galvanickým zinkovaním?
Odošlite nám vaše požiadavky a špecifikáciu, a my vás následne budeme kontaktovať s ponukou vhodného riešenia a cenovej ponuky.

Mám záujem o povrchovú úpravu galvanickým zinkovaním

ELBA, a.s., spracúva vaše osobné informácie iba za účelom uvedeným v tomto formulári (kontakt, príprava ponuky). Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmmi a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám. Údaje poskytnuté v tomto formulári sú chránené počas prenosu šifrovaným spojením.

GDPR požiadavky prosím smerujte na email:
gdpr@elba.sk